سیستم های Roger یا FM

سر و صدا (نويز )، فاصله گوينده و شنونده و در نهايت اكو يا باز آوايي سه عامل منفي در جهت درك گفتار هستند و افراد كم شنوا را در شرايط  دشواري قرار مي دهند. اگر چه سمعك هاي مدرن امروز، شاهكار علم و تكنولوژي اند، با اين وجود هنوز هم نمي توانند اين مشكلات را به طور كامل بر طرف كنند. راه حل قطعي براي غلبه بر اين مشكلات استفاده از سيستم هاي ارتباطی بی سیم است.  سیستم های ارتباطی بی سیم می توانند از نوع FM یا Roger باشند. هر سيستم شامل يك میکروفن و حداقل يك گيرنده است. میکروفن صدا را از نزديك منبع صوتي دريافت كرده و پس از تبديل آن به امواج راديويي یا امواج 4/2 گیگا هرتز، آن را در محيط صوتي منتشر مي كند. سپس گيرنده كه به سمعك متصل است اين امواج را مجددا به صوت تبديل كرده و به گوش فرد مي فرستد. در اين شرايط صرف نظر از ميزان سرو صداي محيط يا فاصله گوينده از شنونده ، وي صداي گوينده را به راحتي خواهد شنيد.

سیستم Roger از عملکرد بسیار بالاتری نسبت به FM های گذشته برخوردار است. به علاوه کاربرد آن بسیار ساده تر و بی دردسر بوده و میکروفن و گیرنده آن به راحتی و با یک کلیک با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. Roger بهترین نسبت سیگنال به نویز را فراهم کرده و صدای گوینده را همواره تا 20 دسی بل بالاتر از اصوات محیطی نگه می دارد.

در طول دهه هاي ارائه سيستم هاي ارتباطی بی سیم به بازار، فوناك همواره  كوچك ترين و پيشرفته ترين سيستم هاي موجود را عرضه كرده است. سيستم هايي كه در آن ها خلاقيت و نوآوري با تكنولوژي هاي مدرن روز در هم آميخته و  تنوعي را فراهم آورده است كه پاسخگوي كليه سلايق و نيازهاي مخاطبين باشد.

براي آشنايي با این سيستم هاي فوناك اينجا را كليك كنيد.